Zmarł prof. dr hab. n. med. Seweryn Wiechowski, wybitny kardiochirurg i rektor Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie przez dwie kadencje (1990-1996), doktor honoris causa PAM z 2008 r.

Profesor Seweryn Wiechowski urodził się w 1935 roku w Białymstoku. Studia ukończył na Wydziale Lekarskim PAM w 1958 r. W latach 1977-1985 wprowadził kierowany przez siebie zespół chirurgów naczyniowych do czołówki kraju. Utworzył szczecińską szkołę kardiochirurgii. Był wybitnym lekarzem, znakomitym nauczycielem akademickim i przyjacielem. Członek krajowych i zagranicznych towarzystw naukowych. Opublikował ponad 200 opracowań naukowych.

Profesor Seweryn Wiechowski był również działaczem opozycji demokratycznej od początku związany z Solidarnością.

Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Przebieg pracy zawodowej Profesora Seweryna Wiechowskiego

Pogrzeb Profesora

Uroczystość pogrzebowa prof. dr. hab. n. med. Seweryna Wiechowskiego odbędzie się
29 czerwca 2018 r. (piątek) o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, skąd nastąpi przejazd konduktu na Cmentarz Centralny w Szczecinie, gdzie o godz. 14.00 zaplanowano drugą część ceremonii.
Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Pracownicy PUM, którzy chcą wziąć udział w mszy świętej mogą skorzystać z autokaru podstawionego przez Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

Godziny odjazdu:

SPSK nr 1 – ul. Unii Lubelskiej 1 (brama główna) – godz. 11.15

SPSK nr 2 – Pomorzany (brama główna) – godz. 11.30

Autokar pojedzie także na Cmentarz Centralny.